Scroll Top
Trychologiczna jakość fryzjerskich kosmetyków
Trychologiczna jakość fryzjerskich kosmetyków
MARKA JULIART

juliArt to nowa na polskim rynku marka profesjonalnych kosmetyków dedykowana fryzjerom i trychologom. Pomysłodawcą i założycielem marki jest tajwański chemik Eric Chen, którego pasją stało się formułowanie receptur opartych o skuteczne składniki roślinne. Chciał, by możliwe było dbanie o zdrowie skóry bez stosowania leków. Jak sam zaznacza, branża fryzjerska poszukuje nieustannie nowatorskich i czystych rozwiązań, w których nacisk położony jest na edukację, poszanowanie środowiska i efektywne działanie.            
               Historia marki to kroki milowe i odkrycia, które zrewolucjonizowały podejście do pielęgnacji skóry głowy. Od 2010 roku Chen ściśle współpracuje z dermatologami i laboratoriami naukowymi. Efektem tej współpracy stało się włączenie do tworzonych produktów substancji o nazwie 5α- Avocuta.  Są to estry butylowe oleju z awokado, które ograniczają nadmierne wydzielanie sebum poprzez hamowanie 5α- reduktazy. Składnik ma silne właściwości przeciwrodnikowe i łagodzące. Zapobiega nadmiernemu złuszczaniu i zatykaniu się ujść gruczołów łojowych. Poprzez wpływ na konwersję testosteronu do DHT, 5α- Avocuta bierze udział w przeciwdziałaniu objawom łysienia androgenowego.

KWAS GLICYRETYNOWY

Historia marki to kroki milowe i odkrycia, które zrewolucjonizowały podejście do pielęgnacji skóry głowy.

W recepturach juliArt znalazły się też inne unikalne składniki, takie jak kwas glicyretynowy czy NcPA. Kwas glicyretynowy nazywany jest roślinnym sterydem. Jest otrzymywany z korzenia lukrecji gładkiej, jednak przez długi czas jego stosowanie w kosmetyce było praktycznie niemożliwe. Ze względu na słabą rozpuszczalność w wodzie, bardzo wysoką temperaturę topnienia i niezwykłe słabą lipofilność ogromną trudność sprawiało technologom włączenie go do receptur.  Chenowi udało się to dopiero gdy opracował własną, utrzymywaną nieustannie w tajemnicy technikę produkcyjną. Kwas glicyretynowy wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przypominające działanie kortyzonu, jednak bez charakterystycznych dla niego skutków ubocznych. Dzięki temu jego potencjał zaczął być doceniany w terapii skór ze stanami zapalnymi, np. łojotokowym zapaleniem skóry czy egzemą. Łagodzi świąd i stany alergiczne, działa antyseptycznie, wzmacnia system odpornościowy skóry i przyspiesza procesy regeneracji. 

nCpa

Drugi ze składników – NcPA otrzymywany jest z ekstraktu z nasion soi. To japoński opatentowany składnik, który poprawia nawilżenie skóry. Odżywia mieszki włosowe i dodaje włosom witalności, przez co stają się silniejsze i zdecydowanie bardziej elastyczne.  Ze względu na swą niską masę cząsteczkową NcPA łatwo przenika przez naskórek i dociera w głąb skóry właściwej, dzięki czemu oddziałuje bezpośrednio na fibroblasty. 

skład
W składzie produktów juliArt znajdziemy również inne naturalne składniki, takie jak witamina B3, kwas cytrynowy, witamina E, ekstrakt z liści zielonej herbaty, mirry, imbiru czy kleomy ciernistej. Ich synergiczne działanie wzmacnia efekty pielęgnacyjne i sprawia, że kosmetyki juliART charakteryzują się szerokim spektrum zastosowania. W rękach doświadczonych fryzjerów i trychologów stają się nieocenionym wsparciem w pielęgnacji i przywracaniu równowagi skórze i włosom.